Milford Sound i Mountain Cook-creme de la creme

To dwie atrakcje, których absolutnie nie mozna pominąc podczas podrózy po Nowej Zelandii. Nie mozna ich takze porównywac, gdyz Milford Sound to zatoka a Moutain Cook to góra. Odnośnie eksploracji obydwu, to o ile pierwszy nie wymagał od mnie nakładu sił, gdyz podziwiałem zatokę z poziomu pokładu na statku popijając kawkę i zagryzając ciasteczka, to w drugim przypadku postanowiłem klasycznie juz 😉 udac się na dwa trekkingi jednego dnia. Podobny scenariusz jak dotychczas. Ruszam wcześnie rano, robię pierwszy trekking, przerwa na obiad, po przerwie ruszam na drugi trekking. Szlaki jakie postanowiłem eksplorowac to Mueller Hut i Hooker Vallery. Pierwszy zajął mi 5h (w pierwszej fazie ciągłe podchodzenie pod górę), drugi 1h40 min. Zacznijmy jednak od Milford Sound. W drodze do Milford Sound zatrzymujemy się takze przy Lake Marian (jakiś Marian maczał w nim palce) i Mirror Lakes. Zobaczcie sami:

Mountain Cook to juz całkiem inna para kaloszy. Pierwszy szlak, czyli Mueller Hut prezentuje się tak:

Mueller Hut jest fantastyczny. Wymaga pewnej sprawności fizycznej, momentami jest stromo i trzeba trochę napiąc łydę, ale widoki wynagradzają z nawiązką. Drugi, czyli Hooker Vallery to juz jaka sama nazwa wskazuje spacerek. I tak tez było. Oto i Hooker Valley:

Pogoda tego dnia dopisała. Dzięki temu mogłem zobaczyc Kapitana Cook’a w pełnej krasie, który spoglądał na mnie z 3724 metrów obserwując bacznie kazdy mój krok. Kapitan był tego dnia bardzo łaskawy, zaszedł mgłą dopiero podczas zejścia. Wtedy jednak był juz złapany kilkanaście razy obiektywem mojego aparatu. Co ciekawe podczas podejścia spotkałem tylko jedną osobę i to na samej górze, plus dwóch turystów z Czech w samych schronisku na górze. Udany dzien 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s